Trzy lata później

blog zd 8 W 2010 roku kiedy to remont domu trwał w najlepsze, wszystko układało się pomyślnie, bo oboje z mężem pracowaliśmy i nic nie zapowiadało nieoczekiwanych wydarzeń.

Nasza edukacja się rozwijała, braliśmy udział w różnych szkoleniach, kursach, czytaliśmy też dużo książek o tej tematyce, aby jak najlepiej panować nad naszymi finansami.

Ponieważ jesteśmy ludźmi wierzącymi, naszą edukację finansową opieramy też na Słowie Bożym oraz o literaturę chrześcijańską. W jednej z książek napisane było, że fajnie jest cieszyć się życiem i chwalić Boga, gdy wszystko się układa i jest po naszej myśli.

A co by było, gdyby:

jedno z was straciło np. pracę, czy wówczas bylibyście dalej szczęśliwi i wdzięczni za sytuację, w której postawiło was życie? Rzeczywiście zastanawialiśmy się jak byśmy się wówczas zachowali i jak byśmy się czuli? Długo nie musieliśmy czekać, bo

dwa tygodnie po tych refleksjach, zostałam zwolniona z pracy ze względów ekonomicznych. Było to kolejne doświadczenie w naszym życiu nie łatwe, straciliśmy połowę dochodów, ale musieliśmy się z nim zmierzyć, bo każda taka sytuacja kształtuje nas i nasze podejście do życia oraz szlifuje nasz charakter.

Dzięki temu, że prowadziliśmy już nasz budżet domowy, stosowaliśmy poznane zasady finansowe , mieliśmy tzw. bufor finansowy, czyli zabezpieczenie finansowe na takie właśnie sytuacje. To taka poduszka finansowa, na którą można „spaść” w momencie kryzysu.

To pozwoliło nam uniknąć wpadania w panikę i nerwowego poszukiwania przeze mnie pracy, nie musiałam tego robić na siłę.Mogliśmy spokojnie zastanowić się nad kolejnymi krokami w naszym życiu, rozważyć co dalej, jakie podjąć dalsze decyzje.

Wystarczyło trochę pozmieniać nasze dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia, poukładać odpowiednio priorytety i mogliśmy dalej normalnie funkcjonować. Ta sytuacja jeszcze bardziej zachęciła nas do pogłębienia wiedzy o edukacji finansowej.

Tak właśnie trafiliśmy na Edukację Finansową Crown.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop