Rok przełomu

blog zd 7 Rok 2007 był dla naszej rodziny rokiem przełomowym, wykupiliśmy najpierw mieszkanie w bloku, w którym mieszkaliśmy od wielu lat, po preferencyjnych warunkach.

A za kilka miesięcy, po wielu rozmowach oraz  poszukiwaniach kupiliśmy dom do remontu, posiłkując się kredytem hipotecznym, bo część pieniędzy mieliśmy z zachowku po moim tacie.

Od poru lat interesowaliśmy się finansami tzn. zarządzaniem, budżetem domowym, szukaliśmy różnych rozwiązań i wszelkiej wiedzy na te tematy. Zaciągając kredyt hipoteczny, mieliśmy go dobrze przekalkulowany biorąc pod uwagę różne sytuacje życiowe, jakie mogą się po drodze wydarzyć, jak i niestabilna sytuacja na rynku kredytowym.

Dlatego niekończące się rozmowy zaowocowały podjętymi wspólnie decyzjami, co do naszego życia w nowej dla nas rzeczywistości. Były one potrzebne, aby w razie trudności nie było pretensji do drugiej osoby, że coś zrobiła nie tak, czy bez wiedzy współmałżonka.

Mając świadomość tego co może się po drodze wydarzyć, wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup i remont domu, na okres 30 lat. Bank nie stwarzał nam problemów, bo byliśmy wiarygodni i wypłacalni więc dość szybko staliśmy się właścicielami domu i kredytu.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop