Wspomnienia jakie u Ciebie budzą emocje?

Mamy listopad miesiąc, w którym obchodzimy święta Wszystkich Świętych i Zaduszki, to czas wspomnień tych osób, których już dziś z nami nie ma. Listopad to miesiąc refleksji i zadumy nad życiem, przemijaniem i wiecznością to czas, który nastraja do zastanowienia się nad tym co już za nami, co dzisiaj, a co jeszcze przed nami. Czy takie myśli nachodzą też Ciebie w tym okresie?

Miałam możliwość w minionym tygodniu odwiedzić moje rodzinne strony, spotkać  bliskich, znajomych oraz zapalić znicz na  grobach tych, którzy już odeszli.  Jest to dla mnie czas,  który   budzi dobre i pozytywne emocje, który przypomina mi piękne chwile spędzone razem z tymi, których już nie ma. To czas cudownych wspomnień, których nikt i nic nie jest w stanie zabrać.

Tych wspomnień jest naprawdę sporo, bo to cudowne chwile dzieciństwa i dorastania u rodziny na wsi, u moich ukochanych cioć, których już nie ma.  Zawsze będę wdzięczna za to co było, za  to ile dobra i miłości doświadczyłam od nich. To czas spędzony z moim kochanym tatą, który nauczył mnie jak być porządnym, uczciwym człowiekiem i żyć zgodnie z Bożymi zasadami. To On swoim przykładem pokazywał jak żyć.

To wspomnienia z dorosłego życia cioci oraz znajomej z pracy, które uczyły  mnie, jak radzić sobie w codziennych, zwykłych sprawach w domu i w pracy. Jak wychowywać i kochać dzieci oraz jak szanować i kochać męża. To były dwie mądre Boże kobiety, którym wiele zawdzięczam.

Dzisiaj jestem wdzięczna za te wspomnienia, za pozytywne emocje i na nich staram się skupiać, dziękuję opatrzności  za osoby, które postawiła na drodze mojego życia. Dzisiaj moje serce napełnia radość, że mam co wspominać, że są to dobre wspomnienia i warte przypomnienia.

Dzisiaj niestety spotykam się też z osobami, które źle wspominają innych, zarówno tych żyjących  jak i zmarłych i to jest dla mnie bardzo przykre. Jeśli masz mówić o kim źle, to lepiej nie mów wcale, niech gorycz i żal nie napełnia Twojego serca, a skup się na tym co dobre, co pozytywne.

Wspominajmy dobre rzeczy związane z naszymi bliskimi i znajomymi, a złe nawet jeśli były niech nie goszczą w nas, ponieważ nie wnoszą nic pozytywnego do naszego i innych życia. Niech wspomnienia wywołują w nas same pozytywne emocje, bo szkoda życia na żale, zgorzknienia oraz rozpamiętywanie, że coś się wydarzyło nie po naszej myśli.

Dzisiaj skupmy się na tych osobach, które są wokół nas, na tym, że możemy razem ze sobą spędzić czas, że warto cieszyć się każdą wspólną chwilą. Doceniajmy to co mamy tu i teraz, bo czasu nie da się cofnąć, nie da się nadrobić straconych chwil.  Czas nie stoi w miejscu, ale nieustannie biegnie do przodu więc wykorzystajmy go, aby kiedyś mieć dobre wspomnienia.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop