Wdzięczność – czy narzekanie jest moim stylem życia?

To temat, który poruszałyśmy ostatnio w gronie kobiet, temat bardzo ważny, trudny, który dotyczy i dotyka każdego z nas. Jak często zastanawiam się ja i Ty czego w życiu mam, masz więcej, czy częściej jestem, jesteś wdzięczna/y i dziękujesz, czy częściej narzekasz i szemrzesz. Kiedy i czy ja i Ty zadajemy sobie to pytanie? Jak pokazują badania naukowe narzekanie szkodzi naszemu zdrowiu,  co więcej słuchanie jak inni narzekają też jest szkodliwe. Jak ważny to temat możemy to zobaczyć  już  w Biblii, kiedy to naród izraelski szemrał przeciwko Bogu np. w czasie wędrówki przez pustynię. Jakie były tego konsekwencje, jak to wpływało na relacje z Bogiem  warto przeczytać,  przykładów nie brakuje w Biblii.

Jakie jest remedium na narzekanie to po prostu WDZIĘCZNOŚĆ to jest „lekarstwo”, które nam pomoże się wyleczyć z narzekania. Wdzięczność jest przeciwwagą, która pozwala nam stać się szczęśliwymi w życiu, pozwala nam patrzeć optymistycznie na życie, zmienia nasze podejście do wielu spraw. Tak wiem nie jest to łatwe, ale wdzięczności możemy i powinniśmy się uczyć przez całe życie, bo nikt z nas nie rodzi się z sercem pełnym wdzięczności, ale nabywamy jej w życiu.

Każdy z nas powinien znaleźć swój sposób na okazywanie wdzięczności zarówno Bogu oraz innym osobom. Jak zawsze najtrudniej okazywać wdzięczność tym najbliższym, którzy są na codzień z nami dlaczego? Po prostu przyzwyczajamy się do pewnych rzeczy i wydają się nam normalne, że tak powinno być i przestajemy je zauważać, powszednieją nam i zapominamy.

A czy tak powinno być, czy nie powinniśmy cieszyć się każdego dnia z drobnych, małych rzeczy, których doświadczamy na codzień. Czy umiem być wdzięczna/y, za to, że mam męża/żonę, dzieci, pracę, mieszkanie/dom, co zjeść, czy w co się ubrać, że mam rodzinę, znajomych, przyjaciół, Biblia mówi, że: Kto wierny jest w małym, i w wielkim wiernym jest” – Łuk. 16:10

Polecam ćwiczenie dla rodzin, przygotuj tzw. SŁOIK WDZIĘCZNOŚCI , wrzucajcie do niego przez  tydzień karteczki, na których napiszecie za co komu jesteście wdzięczni. W sobotę lub niedzielę usiądźcie razem przy stole i losując karteczki przeczytajcie je. Zobaczycie ile da to Wam radości, dobra, szczęścia, poczucia jedności, oraz odnowi i wzmocni relacje, przybliży do siebie.

Inną ciekawą propozycją jest noszenie bransoletki  tzw. ODWYK OD NARZEKANIA , a na czas nauki bycia wdzięcznym. Za każdym razem kiedy złapiesz się na tym, że znów narzekasz przełóż bransoletkę na drugą rękę, aby zobaczyć jak często musisz to robić. Wierzę, że będzie to czas pobudzający do zastanowienia, aby mieć świadomość, co mogę zmienić w swoim życiu.

Zachęcam do podjęcia wyzwania, aby zmienić swoje życie na lepsze, aby być w życiu szczęśliwszym, radośniejszym, spełnionym, cieszyć się tym co mam.  Nasze życie będzie lepsze, kiedy będziemy wdzięczni za każdą małą rzecz. Wierzę, że  wówczas osiągniemy również te wielkie rzeczy, które może dzisiaj wydają się nam nie do zdobycia, ale i one się spełnią. Nie mamy nic do stracenia, warto spróbować bądź wdzięczna/y , bo to się opłaca i daje szczęście w życiu.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop