„Twoje pieniądze się liczą”

 

 

 

„Twoje pieniądze się liczą” – Howarda Daytona to podstawa do poznania edukacji finansowej, jest to niejako Biblijny przewodnik do poznania Bożych zasad finansowych.

Uważana jest przez wielu za klucz do wolności finansowej:

 1. Kupując książkę – wkładamy klucz do kieszeni.
 2. Czytając książkę – wkładamy klucz do zamka.
 3. Stosując książkę – przekręcamy klucz w zamku, otwierając sobie drzwi do wolności finansowej.

 

Słyszałam to porównanie na jednej z konferencji o finansach, bardzo mi się podobało dlatego pragnę się nim z Wami podzielić zachęcając do przeczytania książki. Dla mnie osobiście książka ta jest bardzo ważna, ponieważ zmieniła moje podejście do finansów, sposobu zarządzania nimi i znaczenia w życiu.

A przede wszystkim pokazała mi jak ważne są finanse w życiu chrześcijanina, że Bogu zależy na moim powodzeniu finansowym, że w tej sferze jest mi bardzo życzliwy i chce mi w niej pomagać i wspierać. W bardzo przystępny sposób książka ta pokazuje, co Biblia mówi na temat zarządzania finansami, oraz jak wiele ma na ten temat do powiedzenia, czyta się ją lekko i przyjemnie.

Czytając Słowo Boże nie zdawałam sobie do końca sprawy, ile jest wersetów na tematy związane z finansami. Czy wiesz, że w Biblii jest ponad 2350 wersetów na temat finansów, że Jezus w 16/38 przypowieściach mówił o finansach i zarządzaniu nimi. Co przez to Bóg chce nam powiedzieć?

Rozdziały książki:

 1. PROBLEM
 2. ROZWIĄZANIE
 3. BOŻY UDZIAŁ – fundament.
 4. NASZ UDZIAŁ – dobry i wierny.
 5. DŁUG –postępuj roztropnie.
 6. WYJŚCIE Z DŁUGÓW – dzień „W”.
 7. RADA – potrójnie spleciony sznur.
 8. UCZCIWOŚĆ – absolutna.
 9. DAWANIE – jaka jest Twoja postawa?
 10. PRACA – kto jest Twoim prawdziwym szefem?
 11. INWESTOWANIE – oszczędzaj regularnie.
 12. JEDYNA PEWNA INWESTYCJA.
 13. DZIECI – ABC pieniądza.
 14. BUDŻET – trzymaj się realiów.
 15. STANDARD ŻYCIA – jak zatem mamy żyć?
 16. PERSPEKTYWA – co jest naprawdę ważne?
 17. PODSUMOWANIE – przejrzyjmy to jeszcze raz.

W każdym z tych rozdziałów znajdziesz coś dla siebie, znajdziesz rozwiązania i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, problemy, wątpliwości, znajdziesz wskazówki jak przejść przez trudności, które być może nie dają Ci żyć normalnie i ciągle Cię przytłaczają.

Jest to książka, do której ja osobiście często wracam, bo nie da się jej raz przeczytać i odłożyć na półkę, nie da się o niej zapomnieć, bo jak wspomniałam jest to „przewodnik”, a podążając jakąś drogą do przewodnika należy zaglądać, aby poruszać się we właściwym kierunku.

Właśnie ta książka pozwoliła mi nadać właściwy kierunek, na mojej drodze edukacji finansowej. Zasady zawarte w książce „Twoje pieniądze się liczą”, są skuteczne, motywujące, bardzo praktycznie pomagają przemienić życie, ponieważ oparte są na Bożych zasadach, opisanych w Jego słowie, które jest ciągle żywe, niezmienne i skuteczne.

Howard Dayton razem z Larry Burketem założyli Crown Financial Ministries, w Polsce inicjatywa ta nosi nazwę Edukacja Finansowa Crown. Jej celem jest zapewnienie ludziom całego świata możliwości poznania, zastosowania oraz nauczania zasad finansowych zawartych w Bożym Słowie. Więcej na temat Edukacji Finansowej Crown na stronie http://crown.org.pl

Znajdziesz w tej książce zarówno teorię jak i praktyczne przykłady jej zastosowania , a także przykłady z życia, historie ludzi oraz mnóstwo cytatów z Biblii na potwierdzenie tego, że Bóg jest zainteresowany Twoimi finansami, że one naprawdę dla Niego się liczą w Twoim życiu.

Liczą się, ale często w zupełnie inny sposób niż myślisz, bo kiedy słyszysz, że będzie coś na temat finansów, to czy nie kojarzysz, że na pewno znów będą chcieli coś ze mnie wyciągnąć, będą na coś zbierać itp., ale czy tak jest zawsze, czy tylko moje nastawienie tak mi mówi?

Mam nadzieję, że „Twoje pieniądze się liczą”, jeżeli tylko podejmiesz wyzwanie i przeczytasz tę książkę zmieni ona Twoje spojrzenie na finanse i na nauczania związane z tym tematem. Zachęci Cię do poznawania edukacji finansowej opartej na zdrowych, Bożych zasadach. Może książka ta będzie momentem zwrotny w Twoim życiu na drodze do wolności finansowej, czego życzę Ci z całego serca zapraszając do lektury.

 

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Your cart is emptyReturn to Shop