Świadectwo Ani J.

Dlaczego Kurs finansowy Crown?

Informacja o rozpoczynającym się właśnie kursie, dotarła do mnie niedługo po moim nawróceniu, czyli w okresie kiedy wszystko, co może pomóc w poznaniu Słowa Bożego jest ważne i cenne. Od razu pomyślałam sobie, że połączenie Biblii i finansów jest trochę kontrowersyjne. Postanowiłam to sprawdzić i poszłam na spotkanie organizacyjne, na którym usłyszałam, że jest płatny. Wtedy to zapaliła się pomarańczowa lampka w mojej głowie, ale na szczęście, jako osoba prowadząca kursy języka angielskiego, szybko przeliczyłam sobie ilość spotkań i koszt materiałów dydaktycznych i wyszło mi, że ten kurs się opłaca.
Co fajnego jest Kursie finansowym Crown?

  • Relacje

Podobało mi się to, że spotykamy się w grupie i regularnie. Dało mi to możliwość nawiązania bliższej relacji z osobami ze społeczności, w której byłam nowa i znałam tylko kilka osób.

  • Uczenie się na pamięć

Pomysł uczenia się cotygodniowo fragmentu Pisma Świętego na pamięć, był dla mnie przerażający na początku. Myślałam, że to nie możliwe, żeby „wykuć” w tydzień tyle tekstu. Ale już w pierwszym tygodniu okazało się, że jest to niesamowite doświadczenie tego jak Słowo Boże „pracuje” w człowieku, kiedy ten myśli o nim codziennie.

  • Systematyczne studiowanie Biblii

Bardzo podobały mi się zadania domowe na każdy dzień. Trzeba było przeczytać fragment, pomyśleć, odpowiedzieć na pytania – świetne studium biblijne. Zachęciło mnie to do sięgnięcia też po inne tłumaczenia Biblii.

  • Różnorodność tematów

Zakres tematów omawianych podczas kursu daje szeroki obraz tego, w jak „nietypowych” dziedzinach życia Bóg chce działać w moim życiu. Nigdy wcześniej nie myślałam, że Bóg chce być obecny w mojej pracy, oszczędzaniu, czy inwestowaniu.

  • Prośby modlitewne

Rewelacyjny pomysł, to prośby modlitewne przedstawiane przez każdą osobę w grupie. Moc modlitwy i Bożego działania widoczne, co tydzień. Osobiście dało mi to możliwość głębszego poznania problemów, zmagań uczestników i prowadzących oraz zachętę, by codziennie modlić się o przedstawiane przez nich intencje i prośby modlitewne.
Co dał mi Kurs finansowy Crown?
– Bożą perspektywę na pracę, pieniądze, posiadanie, dawanie i inne dziedziny życia.
– Podejście do życia takie, że pieniądze nie są celem, ale tylko środkiem do celu.
– Przekonanie, że wszystko, co posiadam mam od Boga, a ja jestem zarządcą Jego majątku.
– Zachętę do dawania, dzielenia się tym, co mam. Teraz traktuję dawanie, jak przekazywanie dalej tego, co sama otrzymuję od Boga.
– Pewność tego, że uczciwość ponad wszystko.
– Odpowiednią postawę wobec władzy, przepisów i prawa.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0