Świadectwo Ani J.

Dlaczego Kurs finansowy Crown?

Informacja o rozpoczynającym się właśnie kursie, dotarła do mnie niedługo po moim nawróceniu, czyli w okresie kiedy wszystko, co może pomóc w poznaniu Słowa Bożego jest ważne i cenne. Od razu pomyślałam sobie, że połączenie Biblii i finansów jest trochę kontrowersyjne. Postanowiłam to sprawdzić i poszłam na spotkanie organizacyjne, na którym usłyszałam, że jest płatny. Wtedy to zapaliła się pomarańczowa lampka w mojej głowie, ale na szczęście, jako osoba prowadząca kursy języka angielskiego, szybko przeliczyłam sobie ilość spotkań i koszt materiałów dydaktycznych i wyszło mi, że ten kurs się opłaca.
Co fajnego jest Kursie finansowym Crown?

 • Relacje

Podobało mi się to, że spotykamy się w grupie i regularnie. Dało mi to możliwość nawiązania bliższej relacji z osobami ze społeczności, w której byłam nowa i znałam tylko kilka osób.

 • Uczenie się na pamięć

Pomysł uczenia się cotygodniowo fragmentu Pisma Świętego na pamięć, był dla mnie przerażający na początku. Myślałam, że to nie możliwe, żeby „wykuć” w tydzień tyle tekstu. Ale już w pierwszym tygodniu okazało się, że jest to niesamowite doświadczenie tego jak Słowo Boże „pracuje” w człowieku, kiedy ten myśli o nim codziennie.

 • Systematyczne studiowanie Biblii

Bardzo podobały mi się zadania domowe na każdy dzień. Trzeba było przeczytać fragment, pomyśleć, odpowiedzieć na pytania – świetne studium biblijne. Zachęciło mnie to do sięgnięcia też po inne tłumaczenia Biblii.

 • Różnorodność tematów

Zakres tematów omawianych podczas kursu daje szeroki obraz tego, w jak „nietypowych” dziedzinach życia Bóg chce działać w moim życiu. Nigdy wcześniej nie myślałam, że Bóg chce być obecny w mojej pracy, oszczędzaniu, czy inwestowaniu.

 • Prośby modlitewne

Rewelacyjny pomysł, to prośby modlitewne przedstawiane przez każdą osobę w grupie. Moc modlitwy i Bożego działania widoczne, co tydzień. Osobiście dało mi to możliwość głębszego poznania problemów, zmagań uczestników i prowadzących oraz zachętę, by codziennie modlić się o przedstawiane przez nich intencje i prośby modlitewne.
Co dał mi Kurs finansowy Crown?
– Bożą perspektywę na pracę, pieniądze, posiadanie, dawanie i inne dziedziny życia.
– Podejście do życia takie, że pieniądze nie są celem, ale tylko środkiem do celu.
– Przekonanie, że wszystko, co posiadam mam od Boga, a ja jestem zarządcą Jego majątku.
– Zachętę do dawania, dzielenia się tym, co mam. Teraz traktuję dawanie, jak przekazywanie dalej tego, co sama otrzymuję od Boga.
– Pewność tego, że uczciwość ponad wszystko.
– Odpowiednią postawę wobec władzy, przepisów i prawa.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Your cart is emptyReturn to Shop