Rok 2018 – czas podsumowania…

Rok 2018 dobiega końca,  od około  20 lat ostatnie dni roku skłaniają mnie do przemyśleń, nad mijającym czasem. To  podsumowania tego co się wydarzyło, co  udało się zrealizować z planów, celów  oraz marzeń na ten mijający rok. Ponieważ każdy rok przynosi wiele różnych zarówno tych planowanych jak  i tych nie planowanych sytuacji  i wydarzeń  życia. Mamy wpływ na wiele sytuacji, ale   są też takie, na które nie mamy wpływu  np. na okoliczności zewnętrzne, reakcje innych osób.

Kiedyś gdy  coś wymykało się spod mojej kontroli, kiedy nie mogłam zrealizować czegoś według planu czułam  się z tym bardzo źle, bo uważałam to  głównie za swoją porażkę. Dopiero kiedy uświadomiłam sobie, że nie zawsze wszystko się udaje i  trzeba to po prostu przyjąć i pogodzić się z tym co jest i iść dalej do przodu. W życiu trzeba wkalkulować zarówno sukces oraz  porażkę i o tym pamiętać, że często idą w parze.

Dzisiaj kiedy popatrzę na mijający rok mogę powiedzieć, że był udany, że jestem z niego zadowolona, bo udało mi się wiele rzeczy zrealizować. Był to kolejny krok do przodu, który przyniósł zarówno mój rozwój osobisty  jak i rozwój mojej działalności. Miałam możliwość poznania wielu nowych, wspaniałych  osób i współpracy z nimi w trakcie kursów i szkoleń.

Czy był udany miniony 2018 rok, czy jestem z niego zadowolona? Mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że  jestem szczęściarą, że kolejny bardzo dobry rok za mną, że moje życie rodzinne jest szczęśliwe i poukładane, że w pracy zawodowej jest progres, że jestem spełniona. Wdzięczna jestem za ten miniony rok Bogu, który nad wszystkim czuwał, mężowi że był przy mnie i wspierał cały ten czas, oraz bliskim i znajomym za wsparcie i obecność w moim życiu.

Dziękuję, że mogę z wiarą i nadzieją spojrzeć do przodu, wdzięczna za to co za mną, za 2018 rok i każdego zachęcam do refleksji nad mijającym rokiem 2018. Aby wzbudzić wdzięczność za to co było, spojrzeć z optymizmem przed siebie i z wiarą, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy niż  miniony, że przyniesie nowe wyzwania możliwe do zrealizowania tego wszystkim z serca życzę.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop