Nowy sezon – nowe życie?

 

Nowy sezon – nowe życie bardzo dobrze widać w ogrodzie, w którym przyroda wraz z nadejściem ciepłych, słonecznych dni budzi wszystko do życia. Wówczas nie da się nie zauważyć,  że drzewa, krzewy i pozostałe rośliny zaczynają budzić się ze snu, puszczają pączki, zaczynają się zielenić. Przyroda pokazuje, że zaczyna się coś nowego, że nachodzi nowy sezon – nowe życie.  Wraz z tym czasem zaczynam porządki w ogrodzie przycinam drzewa, krzewy, bielę wapnem pnie drzew oraz krzewy, grabię pozostałe liście po zimie. Przygotowuję ogród na nowy sezon, prace w nim wymagają sporo wysiłku, aby był dobrze przygotowany  wiem, że warto, bo później odwdzięcz się pięknymi kwiatami, owocami oraz  miejscem do wypoczynku.

Patrząc na ogród przychodzi refleksja, czy potrafię równie dobrze przygotować się do kolejnego sezonu także w życiu, tak jak jest  to w ogrodzie? Czy budzące się życie w ogrodzie, które mogę obserwować codziennie pobudza mnie do wprowadzania i szukania zmian w życiu?

Ogród to zmiany w nim ciągle się coś dzieje, kiedy rozpoczyna się nowy sezon – nowe życie to tego procesu nie da się już zatrzymać, nie da się wrócić do poprzedniego stanu. Czy ja jestem gotowa na nadchodzące zmiany, czy potrafię je przyjąć w sposób naturalny, bez obaw, że wprowadzą do mojego życia coś na co nie jestem gotowa, a czego nie da się cofnąć.

Ale to właśnie na tym polega, to jest nowy sezon – nowe życie, które niosą ze sobą zmiany. Aby doświadczyć czegoś nowego trzeba odważnie wkroczyć w to nowe, podjąć to ryzyko, że się uda. Może dzisiaj jest właściwy moment, abyś podjął(a) nowe wyzwanie w swoim życiu, może to ten czas. Ja nie wiem jakie czeka cię wyzwanie, może zmiana pracy, może przekwalifikowanie się, może podjęcie dalszej nauki, może naprawienie z kimś relacji, może zmiana środowiska itp., itd.

Nowy sezon – nowe życie, każdy z nas staje przed takim wyzwaniem, ja też musiałam stanąć przed takimi wyborami wielokrotnie: zmiana miejsca zamieszkania, utrata  pracy, założenie własnej firmy, walka z chorobą.Tak to jest każdy sezon przynosi nowe wyzwania i tylko od nas zależy, czy podejmiemy te wyzwania, a dzięki nim wprowadzimy zmiany w naszym życiu.

Wierzę, że kiedy podejmujemy nowe wyzwania, kiedy nowy sezon – nowe życie staje się czymś naturalnym wówczas podjęty przez nas  wysiłek przynosi konkretne rezultaty i dobre owoce. Wówczas jest w naszym życiu jak w ogrodzie zmiany następują po sobie i nie możemy ich już zatrzymać, ale przynoszą konkretne korzyści. Podejmij wyzwanie – serdecznie zachęcam.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop