Kompas Kariery – z doświadczenia trenera…

Dzisiaj pragnę podzielić się świadectwem młodego chłopaka, któremu Test Kompasu Kariery pomógł podjąć właściwą decyzję, co do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Dlaczego jest to tak ważne dla zarówno dzieci jak i ich rodziców? Ponieważ właściwy wybór szkoły oraz profilu klasy, który powinien być zgodny z osobowością, umiejętnościami, zainteresowaniami i wartościami danej osoby sprawia, że nauka staje się przyjemna i nie sprawia problemów oraz rozczarowań. Rodzice widząc zadowolone dziecko, które spełnia się w szkole są szczęśliwi i dumni ze swojej pociechy. Dla rodzica największą satysfakcją oraz nagrodą jest to, gdy jego dziecko jest szczęśliwe, zadowolone ze swojej szkoły. To, że do szkoły idzie z chęcią, cieszy się, że może się w niej realizować swoje marzenia, pasje, w której ma wsparcie zarówno nauczycieli jak i rodziców. Jak ważne jest wybranie odpowiedniej szkoły i profilu klasy opisuję w przykładzie poniżej.

Historia pewnego ucznia:

Pewien chłopak kończąc naukę w gimnazjum postanowił pójść w ślady swojej starszej siostry, wybrał liceum i klasę o profilu biologiczno-chemicznym. Jednak nie był zadowolony z  wyników w nauce mimo, że był bardzo zdolnym uczniem.  Test Kompasu Kariery, miał pomóc  poszukać właściwego zrozumienia i rozwiązania problemów, z którymi musiał się zmagać w szkole.

Omawiając wyniki testu okazało się, że chłopak to typowy umysł ścisły, uzdolniony w kierunku przedmiotów ścisłych, jak sam przyznał lubi matematykę, informatykę czy fizykę. Rodzice razem z synem podjęli decyzję, że szkoda marnować jego zdolności. Postanowili pójść do dyrekcji szkoły z prośbą zmiany profilu klasy wierząc, że od następnego semestru wszystko się zmieni.

Kiedy ponownie pojechałam do tych państwa, aby omówić test ich córce,  jakież było moje zaskoczenie kiedy przywitał mnie ich syn ze słowami: jak ja pani dziękuję, jestem szczęśliwy robię to co lubię, mam super oceny, zdaje maturę i idę na studia o kierunku informatyka.

Decyzja, którą wówczas podjęli rodzice razem z synem wpłynęła na jego życie, dała mu radość, spełnienie i pewność, że jest na właściwej drodze. Zawdzięcza to swojej determinacji, mądrości rodziców oraz przychylnej decyzji dyrekcji szkoły, która przychyliła się ku ich prośbie.

Test Kompasu Kariery był narzędziem i drogowskazem do wyboru ścieżki edukacyjnej, który został wykorzystany  we właściwy sposób i w odpowiednim czasie. Ten przykład pokazuje, że zawsze warto podejmować trudne decyzje i stawiać sobie wyzwania i szukać nowych rozwiązań.

Jak wygląda test, na czym polega, jak go można zrobić zapraszam do zapoznania się pod: http://policzzycie.pl/kompas-kariery/

Test Kompasu Kariery zrobisz przez internet , omówienie wyników testu może być na żywo, lub przez Skypa, więc nie ma znaczenia gdzie mieszkasz spotkajmy się bez względu na odległość, która nas dzieli, to nie jest dzisiaj przeszkodą.

Zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego, chętnie pomogę, odpowiem na Twoje pytania: Trener Kompasu Kariery Aldona Hołyńska:

holynska@kompaskariery.pl  lub  tel. + 48 600 888 484

W kolejnym odcinku co dalej licealisto?…

 

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop