Kim jest zarządca?

 

 

Zarządca inaczej szafarz, dzisiaj można też powiedzieć menadżer, kierownik, administrator, czyli zarządzający majątkiem innej osoby, który mu powierzono. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie.

Jaka jest rola zarządcy, co powinien zrobić, aby dobrze się wywiązać z powierzonych mu obowiązków:

– po pierwsze powinien poznać właściciela majątku

– po drugie powinien poznać to, czego będzie się od niego wymagać, poznać swoje obowiązki

– po trzecie powinien przyjąć obowiązki i odpowiedzialność nałożoną na niego przez właściciela

Mając pewność co, do swojej roli i powierzonych zadań, wiedząc co do niej należy, czym ma się zająć, na pewno łatwiej będzie takiej osobie podołać obowiązkom. Pozwoli to stać się dobrym zarządcom, a to z kolei sprawi, że w oczach właściciela majątku będzie dużo bardziej szanowany i ceniony.

Każdy z nas jest zarządcą, jedni zarządzają np. mieszkaniem inni domem, jeszcze inni posiadłością , bo każdy z nas ma inne zadanie do spełnienia. Są osoby, co zarządzają małą firmą, inne zakładem pracy, a jeszcze inne potężną fabryką, ale nie jest ważne czy zarządzamy czymś małym czy wielkim, ale najważniejsze jest, abyśmy nauczyli się właściwie i dobrze zarządzać tym, co w danym momencie mamy. Jeżeli nauczymy się zarządzać czymś małym, to łatwiej nam będzie w przyszłości zarządzać czymś wielkim, bo obowiązujące zasady są takie same, tylko skala mniejsza lub większa.

Chciałaby Cię zachęcić, abyś poznał w/w zasady, aby zarządzać tym, co masz dzisiaj, we właściwy sposób. Może wydaje Ci się, że nic nie masz, ale zastanów się, bo każdy z nas coś ma pod zarząd. Może wydaje Ci się, że nie jesteś zarządcą, a właścicielem swojego majątku, ale czy tak faktycznie jest. Może mieszkanie, dom czy samochód są na kredyt, spłacasz raty, więc to bank jest właścicielem, a nie ty. Wychowujesz dzieci, są przecież Twoje, ale czy wychowujesz je dla siebie, czy dla kogoś innego, więc tylko na jakiś czas są przy Tobie, nie są więc Twoją własnością. Czy patrzyłeś tak na to?

Jeśli jesteś osobą wierzącą, to wiesz, że Słowo Boże mówi: „ Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia, świat i jego mieszkańcy”( Ps.24,1), więc to Bóg jest właścicielem wszystkiego co posiadasz, a Tobie zostało to powierzone w zarząd. Kiedy uświadomimy sobie tę prawdę oraz im szybciej pozbędziemy się emocjonalne przywiązanie do rzeczy, które posiadamy, tym łatwiej będzie nam podejmować właściwe decyzje i efektywnie zacząć zarządzać tym, co posiadamy.

Jest to jeden z pierwszych kroków do uzdrowienia Twojej sytuacji finansowej. Ja podjęłam tę decyzję przed laty, dzięki temu, spadł ze mnie ciężar odpowiedzialności, który sama sobie nałożyłam, a który nie należał do mnie. Dzisiaj jestem innym człowiekiem, mam swoje zobowiązania, z których wywiązuję się najlepiej jak potrafię i nie dźwigam już ciężaru właściciela. Jestem zarządcą tego co mi powierzono i jest mi z tym dobrze, bo jestem tu gdzie powinnam być.

Kiedy jesteśmy na właściwym miejscu i kiedy wykonujemy to co do nas należy, jesteśmy wówczas spełnionymi osobami, życie staje się łatwiejsze i o wiele przyjemniejsze, a my po prostu szczęśliwsi. Ale jest to pewien wysiłek, który musimy ponieść, aby odnaleźć się w tym do czego jesteśmy powołani, warto podjąć to wyzwanie, aby życie stało się lepsze. Czego każdemu z Was życzę.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop