Finanse jak gorzka czekolada…

Co mają wspólnego finanse z gorzką czekoladą, niby nic, 

 jednak coś mają –  posłuchaj naszej historii.

Gdy nasi synowie byli mali, na Mikołaja otrzymywali paczkę od dziadków, którzy mieszkali 400 km od nas. Chłopcy bardzo ekscytowali się rozpakowując  paczkę, która zawierała wiele różnych, niespodzianek tym bardziej cennych, że  bo to były prezenty od Mikołaja dziadków.

Paczka zawierała książeczki, zabawki oraz wiele słodyczy min. różnego rodzaju czekolady. Pragnę zaznaczyć, że w tym czasie nie kupowaliśmy słodyczy póki były te z paczki.

Zauważyłam pewną prawidłowość w znikaniu  czekolad i miało to miejsce przez kilka lat. Znikały najpierw te czekolady, które najbardziej lubili, czyli te z orzechami, z nadzieniem, później mleczne, a na sam koniec zostawały zawsze gorzkie czekolady. Pewnego razu dziadek zrobił wnukom dodatkową niespodziankę, której ani chłopcy, ani my  nie mogliśmy przewidzieć.

Kiedy zostały  już tylko gorzkie czekolady i nie mieli wyboru, a na inne słodycze od nas  nie mogli jeszcze liczyć, postanowili je rozpakować. Jakież było ich zaskoczenie, kiedy je otworzyli  znaleźli w każdej z gorzkich czekolad po 100 zł.  Stwierdzili, że wcale nie jest taka zła, a do tego bardziej wartościowa niż inne. Kolejnego roku rozpoczynali od sprawdzenia gorzkiej czekolady.

Ta historia dała mi dużo do myślenia i zobaczyłam dzięki niej pewną analizę, do tego w jaki sposób wielu z nas „rozpakowuje’ Słowo Boże. Wybieramy  z Biblii to co lubimy, to co nam pasuje np. te fragmenty, które mówią o dobroci Boga, o miłości, o łasce, o błogosławieństwie czy  Bożych obietnicach. Te fragmenty lubimy są przyjemne, smaczne chętnie po nie sięgamy.

Inaczej jest już z fragmentami, które mówią o finansach, o zarządzaniu są one dla nas taką gorzką czekoladą, po którą niechętnie sięgamy. Często mówimy, że one nie są dla nas, że nie rozumiemy, że są zbyt trudne. Jednak kiedy sięgniemy po te fragmenty i poznamy je okazuje się, że są dla nas, że są smaczne i przyjemne i przynoszą nam konkretne korzyści i owoce.

Chciałabym zachęcić Cię do zapoznania się z Bożymi zasadami finansowymi, bo są częścią Bożego Słowa, bo Bóg bardzo dużo mówi na ten temat w swoim Słowie. Wersetów tych jest ponad 2350, a np. o wierze, czy modlitwie około 500, zatem jest to naprawdę ważne. Zapraszam skosztuj tej pozornie gorzkiej czekolady, a zobaczysz, że jest smaczne i ma super nadzienie.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop