Czy wiesz, że finanse mówią o nas?

 

Czy wiesz, że finanse mówią o nas? Kiedy zadano mi takie pytanie byłam zaskoczona, za bardzo nie wiedziałam, co odpowiedzieć, bo przecież one nie mówią. Pytanie jednak nie dawało mi spokoju, więc zaczęłam się nad nim dłużej i głębiej zastanawiać i doszłam do wniosku, że finanse bardzo dużo mówią o nas, co mówią i dlaczego i w jaki sposób? To:

 

PO PIERWSZE: FINANSE MÓWIĄ O NAS KOGO SŁUCHAMY

Wszystko dookoła nas ciągle mówi, ciągle coś słyszymy, ale to, co będziemy przyjmować zależy tylko od nas. Czy będą to rady ludzi tego świata, czy poddamy się reklamom oraz zdobywaniu pieniędzy, czy będziemy słuchać Bożych rad i Jego doradców, stosując Boże zasady finansowe.

PO DRUGIE: FINANSE MÓWIĄ O NAS KOMU WIERZYMY

Jeżeli zawierzymy temu, co oferuje dzisiaj nam świat, że wszystko nam się należy, bo jesteśmy tego warci, to będziemy wierzyć pewnej iluzji, która zachęca do wiary w pieniądze oraz sukces ludzki. Gdy zaś naszą wiarę oprzemy na Bożym Słowie, to będziemy postępowali wiernie i zgodnie z Jego zasadami, a to będzie nasz prawdziwy sukces.

PO TRZECIE: FINANSE MÓWIĄ O NAS CO ROBIMY

Aby zaczęło się coś dziać w naszym życiu, aby się coś zaczęło zmieniać, powinniśmy po usłyszeniu i uwierzeniu w poznane zasady finansowe, przejść do działania. Działanie to praktyczny sposób zastosowania, tego co poznaliśmy, aby przyniosło to konkretne owoce naszej nauki.

Pozwólcie, że opowiem pewną historię z mojego życia:

W naszym małżeństwie stosowaliśmy zasady finansowe takie, które stosuje większość ludzi. Pieniądze należały do nas, bo wydawało nam się, że skoro pracujemy i zarabiamy to są nasze i możemy z nimi robić co chcemy. Jako ludzie wierzący chcieliśmy żyć i postępować z tym co uczy Biblia. Zaczęliśmy się temu bardziej przyglądać okazało się, że nasze zasady, to nie są Boże zasady, więc postanowiliśmy wprowadzić w życie to, co mówi Bóg i Jego Słowo.

Wymagało to dużo pracy i sporego wysiłku z naszej strony, wielu godzin wspólnych małżeńskich rozmów, dyskusji, czasami sporów i wspólnego planowania. Jednak w miarę upływu czasu mieliśmy coraz lepiej poukładane nasze finanse i zgodnie z Bożymi zasadami.

Zaplanowany budżet, rozsądne wydawanie pieniędzy, równowaga pomiędzy oszczędzaniem dawaniem, nasze wydatki nie przekraczały dochodów, więc wszystko wydawało się pod kontrolą oraz tak, jak mówi o tym Bóg. Wydawało się nam, że nic złego nie może się wydarzyć.

Ale to, że prowadzimy życie zgodne z Bożymi zasadami, nie gwarantuje nikomu, że nie przyjdą trudne chwile i czas próby. Dla nas przyszedł taki moment gdy ja straciłam pracę, co spowodowało, że nasze dochody zmniejszyły się o połowę. Był to dla nas trudny czas, wymagający dużo pokory i ufności w to, że Bóg jest z nami i wszystko jest pod Jego kontrolą.

Dzięki temu, że od dłuższego czasu mieliśmy kontrolę nad naszymi finansami, zgromadzone oszczędności pozwoliły nam uniknąć komplikacji w życiu. Jak to często dzisiaj bywa nie musieliśmy wyjechać za granicę do pracy w celu podreperowania budżetu domowego. Uniknęliśmy dzięki temu wynikających z takich wyjazdów problemów jak np.:

– brak kontroli nad pozostawionymi w domu dziećmi

– czy nieporozumień małżeńskich, prowadzących często do rozwodów

– przykłady w rodzinie i wśród znajomych

– nie zaciągnęliśmy kolejnego kredytu, ani innych dodatkowych kosztów

– nasza rodzina ocalała i mamy się dobrze

Zgodnie ze słowami : Św. Pawła ( Fil.4,11) „… ja bowiem nauczyłem się wystarczać w warunkach , w jakich jestem…” . Ta zasada nauczyła nas i uczy dalej, każdego dnia, że powinniśmy być zadowoleni z sytuacji finansowej w jakiej w danym momencie jesteśmy.

Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że może się znaleźć w podobnej sytuacji jak moja rodzina, że może przydarzyć się mu trudna sytuacja finansowa w życiu. Pamiętając o tym nie powinniśmy bać się takich momentów, ale zawczasu się na nie przygotować, bo będzie to dla nas czas próby oraz pewnego rodzaju egzamin ze słuchania, wiary i stosowania Bożych zasad w naszym życiu.

Zachęcam zacznij stosować w swoim życiu Boże zasady finansowe, opierając się na Bożym Słowie, które o tych zasadach mówi w ponad 2350 fragmentach. Czytaj Słowo Boże, studiuj je, a na pewno znajdziesz w Nim rozwiązania do swojego życia. Szukaj ludzi, którzy mają podobne do twoich priorytety w życiu, ucz się od nich i korzystaj z wiedzy innych, aby się wzajemnie wspierać.

Finanse ich znaczenie w życiu, jak jest bardzo ważne, jak wielki wpływ wywierają na nas, na to co robimy, kim jesteśmy, jak postępujemy i jak postrzegamy rzeczywistość wokół nas. Jaki wpływ ma na nie, to kogo słuchamy, komu wierzymy i to, co z nimi robimy. Nasze działanie jest efektywne wtedy, gdy jest poparte naszą pracą i naszym zaangażowaniem oraz naszą wiarą:

„ A wiara rodzi się z tego, co słyszymy” jak mówi List do Rzymian 10,17, chciejmy zatem, aby nasze finanse mówiły o nas, że: SŁYSZYMY, że WIERZYMY, że DZIAŁAMY

Podejmij dziś wyzwanie, bądź odważny, zacznij od teraz stosować Boże zasady finansowe. Zapisz się na kurs finansowy, warsztaty finansowe, szkolenie finansowe, które pomogą Tobie, Twoim najbliższym unikania podejmowania błędnych decyzji finansowych w życiu. Zobaczysz, że można żyć w wolności finansowej, zarządzać finansami, a nie one Tobą.

Zapraszam: skontaktuj się ze mną, a podpowiem co zrobić dalej, jak mogę pomóc…

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop