Czy rozkwitasz na wiosnę?

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny, na który cieszę się, bo patrzę z nadzieją, że będzie już cieplej, że przyroda wokół rozkwitnie całym swym pięknem, że zaczyna się coś nowego, że to kolejny etap. Mam domu, a przy nim ogród, sad, skalniaki więc mogę obserwować zmiany jakie zachodzą  każdego dnia wokół mnie, jakie niesie ze sobą zmiana pór roku, jak wszystko pięknie się rozwija i rozkwita. Tak jest w przyrodzie, a czy wiosna niesie coś nowego także w moim i Twoim życiu, czy też wraz z wiosną rozkwitasz? Myślę, że warto zadać sobie to pytanie, że jest ono ważne dla mnie oraz dla ciebie, czy ja chcę i czy Ty chcesz zmian w swoim życiu, czy chcę  czy Ty chcesz rozkwitu? Byłam wczoraj na spotkaniu dla kobiet, spotkaniu motywującym do podejmowania wyzwań, do marzeń i do ich realizacji, do podjęcia kroków do zmian w życiu teraz, wraz z nadejściem wiosny. Miałam okazję wysłuchać kilku historii z życia osób, które podjęły wyzwanie, które zmieniły swój styl życia w sposób bardzo radykalny, można powiedzieć, że ich życie wywróciło się do góry nogami. Tak zmiany te były często trudne, bolesne, wymagające wielu wyrzeczeń, podjęcia zdecydowanych kroków. Jednak  żadna z tych osób nie żałuje tych decyzji, bo one odmieniły ich życie,  dzisiaj przynoszą konkretne owoce, zmiany te pozwoliły tym osobom rozkwitnąć tak, jak kwiatom na wiosnę. Czy Ty dzisiaj dajesz sobie szansę na to, aby rozkwitnąć na wiosnę?

Spotykam osoby, które często biorą udział w różnych konferencjach, szkoleniach, kursach, warsztatach, ale czy sam udział pozwoli nam rozkwitnąć? Czy sama nasza obecność na tego typu spotkaniach pozwala nam coś zmienić, czy to wystarczy? Czy możemy być tylko słuchaczami, czy powinniśmy   jeszcze coś zrobić, aby zaszły korzystne zmiany w życiu?

Nabywamy wiedzę, która jest nam bardzo potrzebna, aby nastąpiły zmiany w naszym życiu, abyśmy mogli doświadczyć czegoś nowego, aby podjąć wyzwania tak musimy się tego nauczyć. Ale czy sama wiedza nam wystarczy, aby rozkwitnąć, czy sama wiedza wystarczy, do przemian?

Oczywiście, że nie wystarczy, ale mając wiedzę jeżeli wprowadzimy ją w czyn, jeżeli zaczniemy po prostu działać wówczas nasze życie zacznie się zmieniać. Zobaczymy plusy tych zmian, a my musimy zaufać, że zmiany i nowe wyzwania pozwolą nam rozkwitać jak kwiaty na wiosnę.

Zachęcam Cię, miej marzenia realizuj je, szukaj każdego dnia nowych wyzwań, wprowadzaj wiedzę w czyn zrób każdego dnia lub tygodnia mały krok do przodu, aby rozkwitać. A kiedy spojrzysz wstecz, zobaczysz, że te pozornie małe kroki, które już zrobiłeś(aś) przyniosły wiele bardzo dobrych zmian w twoim życiu, że pozwoliły Tobie rozkwitnąć jak kwiaty na wiosnę.

Wiem, że zmiany są czasami trudne, że nie przychodzą łatwo, ale wiem, że warto podjąć to wyzwanie, bo życie mamy tylko jedno i nie da się cofnąć czasu i wrócić do przeszłości. Każdego dnia stoisz przed wyzwaniami, podejmujesz decyzje, każdego dnia kształtujesz własne życie.

To Twoja postawa, Twoje wybory dzisiaj pozwalają na budowanie Twojego życia,Twojejprzyszłości, na to czy pozwolisz w przyszłości Twojemu życiu i na ile rozkwitnąć i być zadowolonym ze swoich wyborów. Dlatego buduj swoje życie mądrze – serdecznie tego życzę.

 

 

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop