Czy marzenia się spełniają, czy…?

Marzenia czym są, czy je mamy, czy lubimy marzyć, co się z naszymi marzeniami dzieje? Myślę, że te pytania każdy   sobie zadaje, bo czym byłoby życie bez marzeń? Byłoby puste, smutne pozbawione nadziei oraz radości, że coś się w życiu może zmienić po to, aby  nabrać nowego kierunku, sensu, przywrócić wiarę w nowe, lepsze życie. Wierze, że dzięki marzeniom świat wokół mnie staje się lepszy, weselszy, bardziej kolorowy, ciekawszy i pobudza mnie oraz zachęca do działania. Marzenia sprawiają, że staję się osobą bardziej kreatywną, pozwalają poznać mi samą siebie, czasami oderwać się od rzeczywistości czasami  pobujać w obłokach. Marzenia  pozwalają  też popatrzeć realnie na to, co jest wokół mnie oraz na moje możliwości i okoliczności, w których akurat jestem dzisiaj. 

Może nam się wydawać, że marzenia wystarczy mieć i czekać na ich spełnienie wiem, że nie wystarczy, że to za mało.  Ktoś dobrze kiedyś powiedział i to jest bardzo mądre i działa, że „MARZENIA SIĘ NIE SPEŁNIAJĄ, MARZENIA SIĘ SPEŁNIA”   życie pokazuje, że to święte słowa.

Aby spełnić to o czym marzyłam, nie mogłam tylko czekać, ale musiałam po prosty działać, zacząć coś robić w tym kierunku i myślę, że tak jest w każdym przypadku naszego marzenia. Dzisiaj wiem, że dzięki takiej postawie moje marzenia spełniam, chociaż nie jest to łatwe.

Moje marzenia o prawdziwej miłości, o szczęśliwym małżeństwie, o dzieciach, o  przyjaźni na dobre i złe, o zdrowych dobrych relacjach w rodzinie, o spełnieniu w życiu zawodowym. To moje marzenia, które spełniłam, może to nic wielkiego, ale dla mnie to bardzo ważne marzenia. Mam jeszcze wiele marzeń do spełnienia wierzę, że w odpowiednim miejscu i  czasie też je spełnię.

Czasami musiałam  wyjść z miejsca swojego komfortu, aby wziąć się do pracy,  do takiej postawy również Ciebie zachęcam. Czasami musiałam usłyszeć coś, czego nie chciałam lub czego się bałam usłyszeć o sobie, ale to pozwala iść do przodu, słuchaj innych co chcą Ci powiedzieć. Czasami musiałam przyznać się do błędu i do tego, że ktoś inny ma rację, bo widzi to z innej, lepszej perspektywy, a to sprawiało, że zaczynałam myśleć i działać w nowy sposób.

Dlatego zachęcam Cię mniej marzenia, bo dzięki temu życie jest dużo piękniejsze, ale zawsze „Pamiętaj, że to Ty jesteś jedyną osobą mającą realny wpływ na swoją rzeczywistość, pamiętaj: „MARZENIA SIĘ NIE SPEŁNIAJĄ, MARZENIA SIĘ SPEŁNIA” – tego życzę Ci z całego serca.

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkdin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0