Kompas Kariery – co dalej ósmoklasisto?

Dla każdego ósmoklasisty zakończenie nauki w szkole podstawowej jest bardzo ważne,  ponieważ podejmuje decyzję, co do kierunku dalszej nauki, a to nie jest łatwe zadanie. Dla nas jako rodziców to też bardzo ważny czas, ponieważ chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci.

Posłuchajcie pewnej historii Pytają Jasia: Jasiu kim będziesz jak dorośniesz? Jasiu na to: przez pierwsze 15 lat będę lekarzem, bo tak chce mama, przez następne 15 lat będę prawnikiem, bo tak chce tata, a przez następne lata będę kominiarzem, bo mi się też coś od życia należy.

Jakże często, jako rodzice popełniamy ten błąd i wówczas ta z pozoru zabawna historia o Jasiu, staje się prawdziwa i dramatyczna. Niesie ze sobą rozczarowanie, niespełnienie naszych rodzicielskich ambicji, a często trud i zagubienie w życiu naszych dzieci.

Jako rodzice musimy pamiętać, że każde dziecko jest inne, obdarzone różnymi umiejętnościami oraz talentami i naszym zadaniem jako rodziców jest pomoc w odkryciu ich. Nasze dzieci to krew z naszej krwi, to ciało z naszego ciała, tak to prawda, ale nie zapominajmy, że pragnę realizować się indywidualnie, a nie jako niespełnione marzenia swoich rodziców.

Jednym z bardzo dobrych narzędzi dzięki, któremu możemy pomóc naszemu dziecku w podjęciu tej ważnej, życiowej decyzji jest Test Kompasu Kariery.

 Z doświadczenia wiem, że w większości wybory są przypadkowe, pod wpływem emocji, presji rodziców, czy dlatego, że koleżanka kolega idą do tej szkoły. Ale, aby wybór był świadomy, zgodny z naszą osobowością, zainteresowaniami, umiejętnościami oraz wartościami pomoże nam w tym Test Kompasu Kariery. Unikniemy wówczas historii o Jasiu.

Jak wygląda test, na czym polega, jak go można zrobić zapraszam do zapoznania się pod: http://policzzycie.pl/kompas-kariery/  ,

Test Kompasu Kariery zrobisz przez internet , omówienie wyników testu może być na żywo, lub przez Skypa, więc nie ma znaczenia gdzie mieszkasz spotkajmy się bez względu na odległość, która nas dzieli, to nie jest dzisiaj przeszkodą.

Zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego, chętnie pomogę, odpowiem na Twoje pytania: Trener Kompasu Kariery Aldona Hołyńska:

holynska@kompaskariery.pl  lub  tel. + 48 600 888 484

W kolejnym odcinku przykłady z życia osób, które zrobiły Test Kompasu Kariery…

 

 

Zainteresował Cię ten artykuł?

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Linkdin
Udostępnij na Pinterest

Chcesz wiedzieć gdy pojawi się nowy wpis?

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Autor posta:

Dołącz do dyskusji - skomentuj, zapytaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Your cart is emptyReturn to Shop